آواز ایرانی

شعر و آواز در ایران صدها سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته و آنچه امروز به نام موسیقی کلاسیک ایران نام برده می‌شود و همراهی کننده متن‌های آوازی است که با این موسیقی عجین شده است

آموزش آواز سنتی

به بیان احساسات از طریق کلام و شعر به شکل آهنگین که به صورت سینه به سینه منتقل می شود را تعلیم آواز سنتی گویند

مهدی سیادت

در آذر ماه سال 1352 خورشیدی در تهران متولد شد و از دوران کودکی به موسیقی و نواختن ساز علاقه‌مندگردید. عشق به موسیقی و  فراگیری آن در وجود او آتشی بر افروخته بود تا اینکه عاقبت پدر وی در سال 1362 که مهدی در کلاس چهارم ابتدایی مشغول تحصیل بود ، او را به مرکز حفظ و اشاعه موسیقی سنتی ایران برد و او را در این مرکز برای فراگیری موسیقی و نواختن ساز سنتور ثبت نام می‌نماید.


مهدی سیادت در این مرکز ابتدا نزد خانم رویا حلاج شروع به فراگیری ساز سنتور می کند و پس از گذشت حدود یک سال با گوش دادن نوارهای استاد فرامرز پایور که با اجرای استادانه تنبک شادروان حسین تهرانی اجرا گردیده بود، گرایش بسیار زیادی در آموزش سنتور نزد این استاد، در او پدیدار گردید اما چون استاد افراد کم سن و سال را آموزش نمی‌دادند، لذا آموزش وی در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی به مدت پنج سال ادامه پیدا می‌کند و ردیف‌های استاد ابوالحسن صبا را تا اواسط دوره چهارم  فرا می‌گیرد.

وی توسط هادی منتظری هنرمند ارجمند و نوازنده کمانچه در همان مرکز به استاد فرامرز پایور معرفی و پس از پذیرش استاد از آذر ماه 1366 افتخار شاگردی ایشان را پیدا می‌نماید و از مکتب استاد پایور کسب فیض می‌کند.

مهدی سیادت دو بار در جشنواره موسیقی فجر در سالهای 1371و 1375 شرکت نمود که هر دو سال مقام اول جشنواره را کسب و موفق به دریافت جوایز، لوح تقدیر و دیپلم افتخار گردید.

او در سالهای 71و72 با ارکستر بزرگ مضرابی به رهبری استاد حسین دهلوی همکاری نمود.

وی فوق لیسانس مهندسی کشاورزی با گرایش آبیاری و زه کشی است و از سال 1380 تا کنون با گروه موسیقی جوان به سرپرستی استاد محمد علی کیانی‌نژاد همکاری می‌نماید و کنسرت‌های متعددی در داخل و خارج از کشور اجرا نموده است.

وی همچنین عضو پیوسته خانه موسیقی ایران و عضو انجمن جهانی سنتور در مجارستان  ) CIMBALOM WORLD ASSOCIATION) می‌باشد.

درباره زهرا جزایری

از کلیه اساتید، موزیسین‌ها، خوانندگان و دوستان که ما مفتخر به وجود نام عزیزشان در این سایت هستیم خواهشمند است اگر کمی و یا کاستی در مورد اطلاعاتشان درج شده است از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ما را در جریان قرار دهند ، پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاریم.

آواز سنتی

Site Login