آواز ایرانی

شعر و آواز در ایران صدها سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته و آنچه امروز به نام موسیقی کلاسیک ایران نام برده می‌شود و همراهی کننده متن‌های آوازی است که با این موسیقی عجین شده است

آموزش آواز سنتی

به بیان احساسات از طریق کلام و شعر به شکل آهنگین که به صورت سینه به سینه منتقل می شود را تعلیم آواز سنتی گویند

نغمه فتحی افشار

فرزند محمدرضا، متولد 1354 ، فارغ التحصیل رشته آمار ریاضی از دانشگاه شهید بهشتی، موسیقی را از سال 66 خورشیدی، با نواختن ارگ به صورت سمعی آغاز نمود.

از سال76 نواختن ساز تخصصی خود یعنی تار را نزد استاد بهرام خانی شروع کرد. مع الوصف بدین حال بسنده ننموده و از محضر اساتید دیگری نظیر استاد اعتمادی،  محمدی و میرانی نیز کسب فیض نمود.


در سال 83 برای تکمیل اندوخته‌های خود، حضوراستاد هوشنگ ظریف رسیده تا باردانش خود را به سر منزل برساند و موفق به اخذ کارت صلاحیت تدریس می‌شود . درخلال این ایام ردیف آوازی رانیز نزد سرکار خانم فاطمه واعظی (پریسا) ، به مدت 7 بهار آموخت . نامبرده در چند گروه موسیقی، عضویت و همکاری داشته است . از میان آنها می‌توان از چهلدف ، گروه جوانان محک ، گروه بانوان چهلدف و گروه رژیار یاد نمود . وی درجشنواره‌های متعددی از قبیل جشنواره گل یاس وجشنواره بم شرکت نموده است . تدریس موسیقی را نیز از سال 84 ، درآموزشگاه‌های ترنم ساز ، چهارباغ ،  نجوا و...شروع نموده است .

درباره زهرا جزایری

از کلیه اساتید، موزیسین‌ها، خوانندگان و دوستان که ما مفتخر به وجود نام عزیزشان در این سایت هستیم خواهشمند است اگر کمی و یا کاستی در مورد اطلاعاتشان درج شده است از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ما را در جریان قرار دهند ، پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاریم.

آواز سنتی

Site Login