آواز ایرانی

شعر و آواز در ایران صدها سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته و آنچه امروز به نام موسیقی کلاسیک ایران نام برده می‌شود و همراهی کننده متن‌های آوازی است که با این موسیقی عجین شده است

آموزش آواز سنتی

به بیان احساسات از طریق کلام و شعر به شکل آهنگین که به صورت سینه به سینه منتقل می شود را تعلیم آواز سنتی گویند

نوازنده ها

رضا شفیعیان

در سال 1320 در تهران متولد شد فراگیری سنتور را در هنرستان موسیقی نزد استاد فرامرز پایور که یکی از بهترین شاگردان استاد صبا بود شروع کرد به مدت 6 سال نزد استاد پایور تلمذ نموده و پس از چندی وارد ارکستر هنرهای زیبا شد و در سال 1345 با تأسیس دانشکده موسیقی هنرهای زیبای دانشگاه تهران به دانشکده مزبور راه یافت و از محضر اساتیدی همچون نورعلی خان برومند ، دکتر صفوت ، استوار و فروتن کسب فیض نموده و موفق به اخذ لیسانس در رشته موسیقی شد .

محمد مقدسی

در دهم مهر ماه 1318 در تهران متولد شد وی در اواسط دوران متوسطه نزد استادان علی تجویدی و فرهاد فخرالدینی نواختن ویولون را آغاز کرد پس از چندی نزد استاد ابوالحسن خان صبا رفته و افتخار شاگردی وی نصیبش شد پس از گرفتن دیپلم به دانشکده موسیقی دانشگاه تهران رفت و از محضر استادان بزرگی چون دکتر صفوت ، دکتر برومند و علی اصغر بهاری بهره برد و نواختن کمانچه را به خوبی نزد استاد بهاری فرا گرفت .

بهزاد میرزایی

نوازنده تمبک و تار ، متولد سال 1356 و فارغ التحصیل رشته طراحی صنعتی از دانشگاه علم و صنعت می‌باشد . وی آموزش تمبک را نزد استاد مرتضی ممتاز و زنده یاد داریوش زرگری فرا گرفت . همچنین نزد استاد فریبرز عزیزی نواختن تار را آموخت .

پیام جهانبانی

نوازنده تار و فارغ‌اتحصیل دوره عالی هنرستان موسیقی می‌باشد . آموزش دوره مقدماتی را نزد استاد حمید شجاعی و کریم علیشاهی گذراند و برای آموزش دوره متوسطه حضور ارشد طهماسبی و بهروز همتی تعلیم یافت و آموزش دوره عالی را در پیشگاه استاد حسین علیزاده فرا گرفت .

انوش جهانشاهی

به روز دوم آذرماه سال 1352 در خانواده‌ایی فرهنگی متولد شد دوران کودکی را در خطه آذربایجان گذراند از کودکی به خواندن آواز پرداخت از سال 1368 به فراگیری موسیقی پرداخت و توفیق حضور در محضر استاد جلال ذالفنون را پیدا کرد و در نهایت به دریافت تقدیر نامه از ایشان شد و همزمان با کار نوازندگی به تحصیل تئوری موسیقی ، مبانی آهنگسازی ، هارمونی و موسیقی فیلم نزد استادان فرهاد فخرالدینی و کامبیز روشن‌روان و محسن الهامیان پرداخت .

مهدی سیادت

در آذر ماه سال 1352 خورشیدی در تهران متولد شد و از دوران کودکی به موسیقی و نواختن ساز علاقه‌مندگردید. عشق به موسیقی و  فراگیری آن در وجود او آتشی بر افروخته بود تا اینکه عاقبت پدر وی در سال 1362 که مهدی در کلاس چهارم ابتدایی مشغول تحصیل بود ، او را به مرکز حفظ و اشاعه موسیقی سنتی ایران برد و او را در این مرکز برای فراگیری موسیقی و نواختن ساز سنتور ثبت نام می‌نماید.


مطالعه بیشتر...

نغمه فتحی افشار

فرزند محمدرضا، متولد 1354 ، فارغ التحصیل رشته آمار ریاضی از دانشگاه شهید بهشتی، موسیقی را از سال 66 خورشیدی، با نواختن ارگ به صورت سمعی آغاز نمود.

از سال76 نواختن ساز تخصصی خود یعنی تار را نزد استاد بهرام خانی شروع کرد. مع الوصف بدین حال بسنده ننموده و از محضر اساتید دیگری نظیر استاد اعتمادی،  محمدی و میرانی نیز کسب فیض نمود.


مطالعه بیشتر...

مقالات دیگر...

  1. ایمان وزیری

صفحه1 از2

درباره زهرا جزایری

از کلیه اساتید، موزیسین‌ها، خوانندگان و دوستان که ما مفتخر به وجود نام عزیزشان در این سایت هستیم خواهشمند است اگر کمی و یا کاستی در مورد اطلاعاتشان درج شده است از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ما را در جریان قرار دهند ، پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاریم.

آواز سنتی

Site Login