آواز ایرانی

شعر و آواز در ایران صدها سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته و آنچه امروز به نام موسیقی کلاسیک ایران نام برده می‌شود و همراهی کننده متن‌های آوازی است که با این موسیقی عجین شده است

آموزش آواز سنتی

به بیان احساسات از طریق کلام و شعر به شکل آهنگین که به صورت سینه به سینه منتقل می شود را تعلیم آواز سنتی گویند

بهرام گودرزی

بهرام گودرزی
حتمی آهنگها و اجراهای بهرام گودرزی را در برنامه های تلویزیونی شنیده و یا دیدید که البته بیشتر تصنیف بودند.جالب است بدانید این خواننده خوش صدا شاعر نیز می باشد.

طبق گفته وبسایت رسمی بهرام گودرزی ،او متولد محله گلاب دره شمیران  تهران می باشد که البته از اینکه چه سالی متولد شده مطلبی گفته نشده.او در کودکی به خاطر اینکه صدای نسبتا خوبی داشته سعی به تقلید از آوازهای دایی خود که کلیه گوشه ها و آوازهای ایرانی را می دانست می کرده و در دوران ابتدایی در مدرسه قرآن می خوانده . در سال ۱۳۴۷ با ارکستر بزرگ آن زمان اجرای آواز داشته است. ردیف های آوازی را نزد اساتیدی چون اسماعیل خان مهرتاش ، محمود کریمی،قوامی،ادیب خوانساری فرا گرفت.

در سال ۱۳۸۶ کتابی از او با نام چکامه به چاپ رسید که مجموعه ای از اشعار فارسی ولری است.


دانلود آهنگهای بهرام گودرزی :

درباره زهرا جزایری

از کلیه اساتید، موزیسین‌ها، خوانندگان و دوستان که ما مفتخر به وجود نام عزیزشان در این سایت هستیم خواهشمند است اگر کمی و یا کاستی در مورد اطلاعاتشان درج شده است از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ما را در جریان قرار دهند ، پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاریم.

آواز سنتی

Site Login