آواز ایرانی

شعر و آواز در ایران صدها سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته و آنچه امروز به نام موسیقی کلاسیک ایران نام برده می‌شود و همراهی کننده متن‌های آوازی است که با این موسیقی عجین شده است

آموزش آواز سنتی

به بیان احساسات از طریق کلام و شعر به شکل آهنگین که به صورت سینه به سینه منتقل می شود را تعلیم آواز سنتی گویند

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی از خوانندگان جوان و خوش صدایی می باشد که صدایش را بر روی تیتراژ سریال شب دهم و کیف انگلیسی حتمی به خاطر می آورید.   

علیرضا قربانی" علیرضا قربانی در 15 بهمن سال 1351 در تهران  متولد شد. وی از دوران کودکی به مدت چندین سال به فراگیری هنر قرائت قرآن نزد استادان مختلف پرداخت و در این راه موفق به کسب مدارج مختلف گردید. از آن جایی که تصانیف قدیمی را از کودکی با علاقه فراوان می خواند با موسیقی اصیل ایرانی رشد کرد و از سال 1363 به طور جدی به فراگیری ردیف آوازی، تلفیق شعر و موسیقی، بينش و زيبايي شناسي در آواز ايران همت گمارد و در اين راه از محضر آقايان خسرو سلطاني، بهروزعابديني، مهدي فلاح، دكتر حسين عمومي و استاد احمد ابراهيمي و استاد رضوي سروستاني بهره مند گرديد.


آشنايي و معاشرت وي با استادان علي تجويدي و فرهاد فخرالديني دريچه هاي جديدي از دنياي موسيقي ايران را به رويش گشود و تجربه های جدیدی از موسیقی ایرانی با نام های موسیقی گلها, برگ سبز و شاخه گل های رادیو را  تجربه کرد.عليرضاقرباني تاكنون در بسياري از فستيوالهاي مهم موسيقي در نقاط مختلف دنيا به اجراي برنامه پرداخته است كه حاصل برخي از اين اجراها به صورت لوح فشرده در اروپا انتشار يافته است.نامبرده از سال 1378 به عنوان خواننده اركستر ملي ايران به رهبري فرهاد فخرالديني به اجراي برنامه هاي متعدد در داخل و خارج از كشور پرداخته است.آلبوم موسيقي اشتياق به عنوان اولين اثر اركستر موسيقي ملي ايران به آ هنگ سازي فرهاد فخرالديني و صداي عليرضا قرباني مي باشد.

علیرضا قربانیهمچنين در بسياري از سريال هاي تلويزيوني از قبيل كيف انگليسي، شب دهم، روشنتر از خاموشي(ملاصدرا) و مدار صفر درجه مي توان صداي نامبرده را شنيد. آلبوم موسيقي از خشت و خاك به آهنگسازي صادق چراغي و برر وي اشعار فردوسي و همچنين آلبوم "فصل باران"به آهنگ سازي مجيد درخشاني , آلبوم "سوگواران خموش" به آهنگسازی پژمان طاهری, آلبوم "رو ی در آفتاب" به آهنگسازی صادق چراغي, آلبوم "رسوای زمانه" به آهنگسازی استاد همایون خرم, آلبوم "سرو روان" به آهنگسازی علی قمصری و آلبوم "سمفونی مولانا" به آهنگسازی هوشنگ کامکار ازديگر آثار عليرضا قرباني مي باشد. "دانلود آهنگهای علیرضا قربانی :

درباره زهرا جزایری

از کلیه اساتید، موزیسین‌ها، خوانندگان و دوستان که ما مفتخر به وجود نام عزیزشان در این سایت هستیم خواهشمند است اگر کمی و یا کاستی در مورد اطلاعاتشان درج شده است از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ما را در جریان قرار دهند ، پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاریم.

آواز سنتی

Site Login