آواز ایرانی

شعر و آواز در ایران صدها سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته و آنچه امروز به نام موسیقی کلاسیک ایران نام برده می‌شود و همراهی کننده متن‌های آوازی است که با این موسیقی عجین شده است

آموزش آواز سنتی

به بیان احساسات از طریق کلام و شعر به شکل آهنگین که به صورت سینه به سینه منتقل می شود را تعلیم آواز سنتی گویند

دوستان

شهلا اندامی

ایشان فارغ اتحصیل رشته پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد بوده و با توجه به مستعد بودن در زمینه آواز ، نزد خانم نغمه غلامی ردیف‌های آوازی را به پایان رساندند و  همکاری ایشان با گروه جوان به سرپرستی استاد محمد علی کیانی نژاد می باشد.

کتایون مجیدی

ایشان ردیف‌های آوازی را نزد استاد هنگامه اخوان و کریم صالح عظیمی به پایان رساندندو کارشناسی رشته آواز را در دانشگاه علمی کاربردی ادامه دادند .

غزال نیلی

وی متولد تهران و فارغ اتحصیل رشته معماری است ، با ورود به دانشکده هنر ، همزمان به فراگیری ردیف‌های آوازی موسیقی اصیل ایرانی نزد خانم پریسا پرداخت و چندی بعد نوازندگی سه تار را نزد محمدرضا ابراهیمی آغاز کرد و پس از آن نزد استادانی چون حسین علیزاده – محمدرضا لطفی – محسن کرامتی – اصغر شاه زیدی تلمذ نموده و به گروه نخست شاگردان محمدرضا شجریان راه یافت .

نغمه غلامی

نغمه در تهران متولد شد و استعداد خود را در زمینه آواز از 14 سالگی نشان داد و سال‌ها در فراگیری سبک صالح عظیمی و در ادامه تحت مربیگری استاد محمدرضا شجریان قرار گرفت .  وی مهندس رشته گرافیک بوده و دارای مهارت خوشنویسی می‌باشد . او از سال‌ها پیش با گروه نغمه به سرپرستی آذر هاشمی و گروه وزیری به سرپرستی کیوان ساکت در داخل و خارج از ایران همکاری دارد .

فروزان کردبچه

ایشان موسس آموزشگاه موسیقی کردبچه و نوازنده سنتور هستند . فروزان فرزند استاد بزرگ ، علی کردبچه ، ملقب به پدر تار ایران می‌باشد .

مریم فولادی

ایشان نوازنده سه‌تار و فارغ اتحصیل هنرستان موسیقی و کارشناس موسیقی از دانشگاه هنر می‌باشند . وی نزد استادانی همچون استاد صالحی ، استاد ظریف ، آقای همتی و کیوان ساکت تلمذ نموده و تاکنون با گروههای متعددی در خارج و داخل کشور اجرای برنامه‌ داشته است . ایشان هم اکنون در حال تدریس سه‌تار در تهران می‌باشند .

غزال کامکار

وی نوازنده سنتور بوده و مشق سنتور را زیر نظر استاد مهدی سیادت به پایان رساندند . در سال 1380 در مسابقات دهه فجر شرکت کرده و در زمینه نواختن سنتور مقام اول را کسب کردند . ایشان در حال حاضر در شهر کرمان مشغول تدریس سنتور می‌باشند .

فریبا کامکار

از سال 1373 وارد عرصه موسیقی شد و ساز تنبک را زیر نظر اساتیدی چون آقای دادنام و مسوف زاده فرا گرفت و سپس توسط آقای کاویانی به ادامه فراگبری تنبک پرداخت و در حال حاضر در شهر کرمان مشغول تدریس ساز تنبک می‌باشد .

قدسیه نکوبین

ایشان فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژی بوده و نواختن سنتور را زیر نظر استاد مهدی سیادت فرا گرفته و در شهر کرمان مشغول تدریس این ساز هستند.

دکتر کارین بدنارا

دوران جوانی خود را در کلاس های پیانو تحت نظر اساتید آلمانی در لایپزیک آغاز کرده بعد از آن به مدت 40 سال کار پزشکی انجام داد . از سال 1350 به ایران آمده و با علاقه‌ وافری که به موسیقی اصیل ایرانی داشت مشغول تدریس پیانو در شهر کرمان شد .

دکتر بهار موحد بشیری

متولد 7 فروردین سال 1358

• دندانپزشک ، خواننده ، کاریکاتوریست
• آغاز فعالیت در زمینه ی آواز از سال 76
• آموختن آواز نزد اساتید: خانم پریسا، شهرام ناظری و حمیدرضا نوربخش و شرکت در کارگاه آواز استاد شجریان
• آموختن سلفژ نزد آقای کامران امید
• آشنایی با سازهای تار، سه تار و تنبور با بهره مندی از محضر اساتید : کیوان ساکت، محمدرضا ابراهیمی و زنده یاد سید امرالله شاه ابراهیمی

اجرا :
• همخوانی دردفاعیه ی فوق لیسانس حسین مهرانی (مرکب خوانی در آواز ابوعطا)، استاد راهنما : استاد حسین علیزاده ، مهر 86، فرهنگسرای هنر

آثار :
• موسیقی فیلم «پا برهنه در بهشت»، به آهنگسازی آقای علی صمدپور، سال 85
• قطعه «موسی و شبان» برای وکال و ارکستر سمفونیک، به آهنگسازی آقای بهزاد عبدی، اجرا به همراه ارکستر ناسیونال اوکراین به رهبری ولادیمیر سیرنکو، مرداد 86
• موسیقی فیلم «در میان ابرها»، به آهنگسازی علی صمدپور ، سال86
• آلبوم موسیقی «این گوشه تا اون گوشه»، (مجموعه تصنیف های ایرانی برای کودکان) به آهنگسازی لیلا حکیم الهی، سرپرست اجرا: پیام جهانمانی، سال 87
• اپرای عاشورا، به کارگردانی دکتر بهروز غریب پور، به آهنگسازی بهزاد عبدی، به همراهی ارکستر ناسیونال اوکراین و به رهبری ولادیمیر سیرنکو، بهمن 87

درباره زهرا جزایری

از کلیه اساتید، موزیسین‌ها، خوانندگان و دوستان که ما مفتخر به وجود نام عزیزشان در این سایت هستیم خواهشمند است اگر کمی و یا کاستی در مورد اطلاعاتشان درج شده است از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ما را در جریان قرار دهند ، پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاریم.

آواز سنتی

Site Login